Folie opakowaniowe

Folia opakowaniowa przeznaczona jest do pakowania różnych towarów, ułatwienia ich składowania i ochrony przed działaniem różnorodnych czynników zewnętrznych. Proponujemy wiele rodzajów folii, które mogą być użyte z zależności od potrzeb. Są to folie stretch (maszynowe, ręczne, mini oraz wstępnie rozciągnięte), folie pęcherzykowe, folie do samokiszonek, folie ochronne, folie termokurczliwe, folie poliolefina oraz folie polipropylenowe.


Folia stretch

Folia typu stretch przeznaczona jest do paletyzacji ładunków metodą ręczną jak i maszynową. Folia dostępna jest w kolorach: bezbarwna, biała, czarna.

folia stretch maszynowa

Folia stretch maszynowa

Oferujemy najwyższej jakości folię maszynową wykorzystywaną do zabezpieczania towaru na paletach przy wykorzystaniu automatycznych owijarek.Folia stretch maszynowa - parametry ogólne

  Grubość Szerokość Waga
Parametry ogólne 7-23 um 500 mm 16-16 kg


folia stretch ręczna

Folia stretch ręczna

Wykorzystywana przede wszysktim do ręcznego owijania ładunku na palecie.

Folia stretch ręczna - parametry ogólne

waga rolki netto [kg] 1,3 1,5 2,0 2,8 3,0 3,2
waga rolki brutto [kg] 1,5 1,7 2,2 3,0 3,2 3,4
grubość folii [um] 23 23 23 23 23 23
szerokość folii [mm] 500 500 500 500 500 500


folia stretch mini

Folia stretch mini

Ma zastosowanie do owijania np. rur, kabli; właściwości klejące powodują, że "mini" stretch jest stosowana zamiast taśmy klejącej.Folia stretch mini - parametry ogólne

  Grubość Szerokość Ilość w kartonie
Parametry ogólne 23 um 100 mm 36 szt.


folia stretch wstępnie rozci±gnięta

Folia stretch wstępnie rozciągnięta "Wikraft"

to nowa generacja folii do owijania m.in. ładunków paletowych.Folia Wikraft  charakteryzuje się bardzo dobrą wytrzymałością, jest odporna na uszkodzenia, a dzięki elastyczności i dobremu przyleganiu stabilizuje ładunek zapewniając mu bezpieczny transport. Dzięki mniejszemu o połowę wagowemu zużyciu folii przy tej samej ilości metrów, obniżamy koszt zapakowania ładunku o ok.35%.


Folia stretch wstępnie rozciągnięta - parametry ogólne

  Grubość Szerokość Długość rolki
Parametry ogólne 10 um 430 mm 300 mFolia pęcherzykowa

Folia pęcherzykowa jest odporna na rozdarcia, a dzięki swym właściwościom nie tylko chroni pakowane produkty przed otarciem, zgnieceniem czy wilgocią ale jest również doskonałym materiałem amortyzującym i wypełniającym wolne przestrzenie w opakowaniach zbiorczych. Służy do ochrony zarówno najmniejszych wyrobów ceramicznych jak i dużych części samochodowych, mebli, szkła, itp.

folia pęcherzykowa folia pęcherzykowa
Folia pęcherzykowa sprzedawana jest w rolkach o różnej szerokości.


Folia pęcherzykowa - parametry ogólne

  rodzaj Szerokość zwoju Długość zwoju
Parametry ogólne lekka
standard
mocna
600 mm
1000 mm
1200 mm
1500 mm
100 m

Folia pęcherzykowa dostępna jest także w postaci arkuszy pęcherzykowych i woreczków.Folia do sianokiszonek

Folia do sianokiszonek to folia produkowana z polietylenu, nie zawierającego substancji szkodliwychdla środowiska. Folia ta przeznaczona jest do stosowania w rolnictwie jako produkt jednorazowegoużytku przy sporządzaniu wysokiej jakości paszy dla zwierząt, a zatem zwiększa efektywność produkcji zwierzęcej. Dzięki odpowiednim właściwościom tworzy warstwę ochronną zabezpieczającą przed wpływem promieni słonecznych (UV), niskich temperatur, dostępem powietrza. Folia do samokiszonek charakteryzuje się dużą elastycznością , doskonale opina belę i skutecznie chroni jej zawartość.

folia do sianokiszonek folia do sianokiszonek


 Folia do sianokiszonek - parametry ogólne

  Grubość Szerokość Długość
Parametry ogólne 25 um 500 mm 1800 mFolia ochronna

wykorzystywana do pakowania lub zabezpieczania w przechowywaniu i transporcie, jako półfabrykat do dalszego przetwórstwa oraz bezpośrednio do pakowania produktów spożywczych, chemicznych i innych. Wykonywane są z polietylenu małej gęstości (LDPE).

  • Folie LDPE (rękaw, półrękaw, taśma) - szerokość od 80 mm do 6000 mm - grubość od 0,025 mm do 0,25 mm
  • Folia LDPE termokurczliwa taśma - szerokość od 300 mm do 1750 mm - grubość od 0,03 mm do 0,25 mm
  • Kaptury z folii LDPE termokurczliwej - grubość od 0,06 do 0,25 mm
  • Arkusze przykryciowe PE
  • Folia bezbarwna HDPE, rękaw - szerokość od 400 mm do 1500 mm - grubość od 0,008 mm do 0,08 mm
  • Folia bezbarwna HDPE, taśma - szerokość od 150 mm do 1150 mm - grubość od 0,008 mm do 0,08 mm
  • Folie budowlane stosowana przy zabezpieczaniu przed zabrudzeniem powierzchni podczas prac remontowych i malarskich, a w przypadku prac remontowych na zewnątrz budynku zabezpiecza również przed wilgocią:
  • Folie czarne izolacyjno-ochronne 0,150 mm, 0,200 mm, 0,350 mm


Folia termokurczliwa

Folia termokurczliwa przeznaczona do wykonania opakowań zbiorczych (zgrzewki). Znajduje zastosowanie do ochrony towarów w przemyśle spożywczym, kosmetycznym, farmaceutycznym, itp. Folia PVC termokurczliwa jest popularnym rodzajem opakowania. Zapewnia ochronę wyrobów przed uszkodzeniem i zabrudzeniem, stanowi ochronę przed wilgocią i niepowołanym otwarciem opakowania. Folia termokurczliwa PVC charakteryzuje się niską temperaturą zgrzewania, dużą wytrzymałością na zrywanie i bardzo wysoką przeĽroczystością.

Folia termokurczliwa - parametry ogólne

  Grubość folii Szerokość rolki
Parametry ogólne 15,18,20,25,30 um od 250-600 mm (co 50mm)Folia poliolefina

Folia poliolefina charakteryzuje się wysoką przeĽroczystością i wytrzymałością. Doskonała kurczliwość powoduje, że poliolefina jest idealnym rozwiązaniem w przypadku towarów o nieregularnych kształtach i ostrych krawędziach.

Folia termokurczliwa - parametry ogólne

  Grubość folii Szerokość rolki
Parametry ogólne 15,18,20,25,30 um od 250-600 mm (co 50mm)Folia polipropylenowa

Folia polipropylenowa znajduje różnego rodzaju zastosowania dzięki ograniczonej przyczepności, dużej wytrzymałości mechanicznej, odporności na tłuszcze i kwasy oraz w niektórych rodzajach folii dzięki barierze zabezpieczającej przed światłem i tlenem. Wykorzystywana jest przede wszystkim jako monofolia lub część składowa laminatów do pakowania wyrobów cukierniczych, makaronów, herbaty, suszonych owoców i warzyw. Stosowana do pakowania również wyrobów tytoniowych, kosmetyków, kwiatów.Folie polipropylenowe mogą być bezpośrednio używane jako materiał opakowaniowy z nadrukiem lub bez.

©2005 Wispak - tel/fax: 074 831 16 51, tel. 074 830 90 61 - ul. Podwalna 11b , 58-200 Dzierżoniów