Taśmy spinające

1. Taśmy do spinania ładunków lub pakietów (bandówki)

➔ taśmy PP i PET wylewane

Taśmy polipropylenowe i poliestrowe wylewane przeznaczone są do pakowania wszelkiego rodzaju opakowań. Służą do ręcznego oraz maszynowego opinania ładunku. Są wytrzymałe, wydajne i proste w użyciu. Łatwo i trwale zgrzewają się lub pozwalają łączyć przy pomocy blaszanych, drucianych i plastikowych zapinek. Taśmy PET są sztywniejsze i wytrzymalsze od najbardziej popularnych taśm PP. Zarówno jedne jak i drugie świetnie nadają się do stosowania w ręcznych, półautomatycznych i automatycznych zgrzewarkach.

szerokość
(mm)

grubość
(mm)

Parametry ogólne

5 – 19

0,4 – 1,0

➔ taśmy poliestrowe tkane

Wyprodukowane z włókien poliestrowych o dużej wytrzymałości w postaci tkanej siatki. W tej konstrukcji taśmy, włókna wzdłużne przeplecione są włóknami poprzecznymi. Zapewnia to zwiększoną wytrzymałość na uszkodzenia, większą spójność włókien oraz mniejszą elastyczność co poprawia stabilność ładunku. Przeznaczone do spinania i zabezpieczania niestabilnych i ciężkich ładunków o dużych gabarytach. Do łączenia za pomocą zapinki.

szerokość
(mm)

wytrzymałość
(kg)

Parametry ogólne

13 – 32

300 – 1600

➔ taśmy kompozytowe

To rodzaj taśmy taśmy spinającej, która wykonana jest z wysokiej jakości wzdłużnie ułożonych włókien poliestrowych pokrytych dodatkowo powłoką polimerową. Taśma kompozytowa jest dużo bardziej wytrzymała od taśm PP i jest w stanie utrzymać stałe naprężenie. Zalecana do spinania ładunków o ostrych krawędziach. Sposób łączenia – zapinka.

szerokość
(mm)

wytrzymałość
(kg)

Parametry ogólne

13 – 38

360 – 3500